9.11.2021

yeni umutlar

piktobet

"ben buradayım sevgili okuyucum, sen neredesin acaba?"

merhaba,

piktobet blog'da okuduğum kitaplardan, izlediğim dizi ve filmlerden alıntılar paylaşmaya başlamamın üzerinden on yıldan fazla bir zaman geçti.

bu sayfayı hazırlarken amacım, düzensiz yaşamımda fiziksel olarak yanımda taşıyamadığım güzellikleri bir not tutma sistemi kurarak hiç değilse sanal bir ortamda belirli bir düzen içerisinde saklayabilmekti.

bu uzun soluklu yolculukta yorulduğum, bunaldığım, umutsuzluğa düştüğüm, vazgeçtiğim dönemler de oldu elbette.

bugün geriye dönüp baktığımda, her şeye rağmen akıp giden zamanın elinden bir şeyleri kurtarabildiğime inanıyorum.

her ne kadar tamamen kişisel ihtiyaçlardan kaynaklanan bir proje olarak başlasa da bu süreç içerisinde birkaç okuyucunun okuma günlüğümden ilham aldığını, yararlandığını görmek benim için devam etme yolunda ayrı bir motivasyon kaynağı oldu.

son yıllarda genel olarak blog platformlarının, özel olarak da piktobet blog'un her geçen gün daha az ilgi gördüğünü ve nihayet anlık etkileşime dayalı bir sistem olan sosyal medya'ya yenildiğini üzülerek görsem de kısa ömürlü içeriklerle anlık tatminler peşinde koşmak yerine uzun vadede kendime okunmaya değer kalıcı bir eser bırakmayı daha anlamlı buluyorum.

bilmeyenler için söyleyeyim: piktobet blog tamamen yalnızca bir kişinin elinden çıkan bir proje. bu sayfadaki içeriklerin yüzde doksanından fazlası (tahminî bir oran) bizzat piktobet tarafından bir klavyenin tuşlarına basılarak oluşturuldu. bunun ne kadar büyük bir emek ve zaman gerektirdiğini düşününce bazen değer miydi diye kendime soruyorum. ama sonra kahramanımız sisyphos gibi yüklendiğim kaya ile bir dağın zirvesine doğru yeniden pervasızca yola koyulmayı düşlüyorum. sanırım elimden başka türlüsü de gelmiyor.

şimdi yeni bir yılın ufkunda blog üzerine düşünürken kendime yeni sözler vermenin eşiğindeyim. önümüzdeki dönemde bir aksilik olmazsa blog'a daha fazla zaman ayırmak, bazılarını yıllarca ertelemek zorunda kaldığım ham haldeki notlarımı blog'a işlemek ve yepyeni alıntılarla piktobet blog'un içeriğini biraz daha zenginleştirmek istiyorum. tabii ki sağlığım elverirse.

piktobet blog'a kreosus üzerinden küçük bir bağışta bulunarak destek olabilirsiniz.

sevgilerimle,
piktobet.

2 yorum:

Adsız dedi ki...

Hergün birkaç kez bakıyor geriye dönük paylaşımları okuyorum ve bunları çoğu zaman diğer insanlarla da paylaşıyorum yanj günlük yaşamımda en az yarım saatimi sana ayırıyorum eline sağlık piktobet umarım yazmaya devam edersin

Adsız dedi ki...

Dostum blog harika ötesi kaç yıldır takip ediyorum tek favori blog. tek diyeceğim şayet yazmayı bırakırsanız bile lütfen blog aktif kalsın. Geçmişteki. Yazılar bile yeterli. yeterki Yok olmasın