11.6.17

kırmızı bir mektup

ertan yılmaz

şimdi her şey yalan desem inan cinayet çıkacak dünyada. oysa her saniye bir barut ateşini buluyor. şimdi yokluğun, her şeyleşen boşluğun, yaram, özleten beklenişin düş. kalbim, hiç kendini asıl bir aşka koşmamış. çocukluğum, yarınıma dünle asılan. bugün yok sevgilim. bugün, şu yaşadığımız olamaz. insan sonuç için yaşamaz. insan hep nedendir. neden aşktır sevgilim.

eros katilim. beni çapraz ateşte vuran silahşor. dünyayı sırtıma veriyorlar sensizken. kabul, olsun, kirlenmesin yeter ki bu masal. seni seviyorum. asya, kalbimi bir el bombasıymışçasına yanında taşıyan sabırlı sevgilim, kırılan yanım, kargaşamın başladığı karşılığım. sevgilim! bir papatyada kaç sevmiyor yaprağı vardır? sevgilim! sana suç olsam, infazımı gerçekleştirir misin? istiyorum bunu.

bizi buluşturan şey konuşamadığımız kelimelerin birbiriyle düellosu: şiir! yanlış balolarda geziyorsun. yanlış bir kostüm bu. artık defterinde silgi gibi geziniyorum. farkında değilsin. olsun. aslında her şey seni karşıma duvar alıp tenis öğrenmeye çalışmak. seni deniz bilip boğulmayı öğrenmek. ömrüm bu. sende bir hücre olup çoğalma isteği. mikrobun olma umudu. seninle bir sayrılık olarak yaşamak. hepatit p. senin aşın olmak. aşı ve aş. aşınman. aşınığınım. bu sözcüğü hiç kimse bilmiyor daha. hiçbir anayasada yok.